svg ikona Zavolejte nám kdykoliv na 800 100 847

Historie

Pohřební služby založil roku 1870 náš předek Antonín Sommer. Pocházel z truhlářské rodiny, která se postupem času zaměřila také na výrobu rakví a později začala provozovat pohřební služby. V okolí říčanského hradu, kde máme dodnes kancelář, v této době stálo jen několik domků obklopených poli a na rozcestí směrem ke Kuří se košatily tři krásné staleté lípy.

Po desetiletí se rodinná firma předávala z otce na syna, až se dostala k našemu dědečkovi, Aloisi Sommerovi. Ten měl pohřebnictví na starosti i po jeho znárodnění v roce 1948 a snažil se po celou dobu udržet co nejdůstojnější úroveň pohřbů. Po roce 1989 převzal službu náš tatínek Miroslav Sommer a obnovil tak, co budovali naši předkové.

Dnes

Pohřební služby Sommer stály při více než 150 letech historických událostí, než jsme je společně jako sourozenci Jan a Gabriela převzali po našem otci. Dostali jsme na starost nejstarší pohřební službu v České republice a všichni do jednoho přistupujeme ke každému člověku, který se na nás obrátí, s obrovskou pokorou.

Zároveň vnímáme, že se svět mění a s ním se mohou měnit i představy o tom, jak má probíhat poslední rozloučení. Jsme tady, abychom vás provázeli tímto obdobím a procesem nejlépe, jak dokážeme.

Kdo jsme

Jsme sourozenci Gabriela a Jan Sommerovi a jsme již šestou generací, která rodinnou pohřební službu převzala. Spolu s našimi empatickými, zkušenými a spolehlivými kolegy usilujeme o to, aby bylo pohřebnictví v Česku na té nejlepší úrovni. 

Věříme, že mluvit o smrti i posledním rozloučení je důležitou součástí lidského života. Rádi bychom do pohřebnictví přinesli více péče, osobního přístupu a otevřenosti směrem k celé naší společnosti.

Napsali o nás

Pokud vás zajímá pohřebnictví u nás v České republice nebo byste se rádi dozvěděli více o naší pohřební službě, můžete si přečíst více v těchto článcích. Pokud i vy píšete o pohřebnictví, rádi vám poradíme nebo přispějeme našimi znalostmi o pohřebnictví u nás i ve světě. Můžete nás kontaktovat kdykoli.

Podporujeme

Věříme, že pomáhat je důležité. Proto dlouhodobě podporujeme Dětské centrum v Choceradech, které poskytuje péči pro zdravotně znevýhodněné děti a jejich rodiny a dále organizace, které se starají o práva zvířat v České republice.

svg ikona
Pokračujte níže svg ikona